آغاز بکار سومین کنفرانس بین المللی مدیریت و کسب‌وکار

۳۰ آذر ۱۳۹۸ | ۰۹:۴۸ کد : ۱۰۹۱۱ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۴۲۷

سوّمین کنفرانس بین المللی مدیریت و کسب‌وکار در دانشگاه تبریز برگزار شد

 

تالار وحدت دانشگاه تبریز میزبان سوّمین کنفرانس بین المللی مدیریت و کسب‌وکار با حضور محققان، اساتید، دانشجویان و فعالان این عرصه بود. 

به گزارش روابط عمومی پردیس های دانشگاه تبریز، دکتر محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی بعنوان اوّلین سخنران کنفرانس بین المللی، این استان را از جمله استان های صنعتی دارای پتانسیل های بالا برای ایجاد کسب و کار معرفی کرده و اظهار داشتند: تحریم دشمنان علیه ملّت ایران مشکلاتی را برای کشور در حوزه های مختلف بوجود آورده و برگزاری این کنفرانس ها فرصت خوبی برای نخبگان جامعه، مسئولان و مدیران اجرایی کشور بوده که از توانمندی ها و ظرفیت های نقاط مختلف کشورمان برای رشد و شکوفایی همه جانبه آن بهره مند شوند.

ایشان همچنین درخصوص ایجاد کسب و کارهای نو و رونق تولید در کشوراظهار داشتند: امروزه پتانسیل های زیادی وجود دارد که با شناسایی این فرصت ها می توان فرصت های زیادی را برای جوانان کشور ایجاد کرد و بر این اساس دانشگاه ها و دیگر مراکز تحقیقاتی با نیاز سنجی و با روی کارآمدن در عرصه تحولات کشور می توانند کمک چشمگیری برای رفع بسیاری از مشکلات مردم گام های موثری بردارند.

دکتر محمدتقی اعلمی قائم مقام رئیس و معاون پشتیبانی و توسعه منابع دانشگاه تبریز نیز در این آیین ضمن عرض خیرمقدم به شرکت کنندگان و تقدیراز مجریان برگزاری این کنفرانس بین المللی گفت: برگزاری چنین کنفرانس هایی فرصت خوبی برای شناسایی توانمندی ها، تبادل تجربه و دانش در حوزه های مختلف مدیریت و کسب‌وکار است و در این خصوص نیز ضروری است در سطح کلان به این مسائل توجه ویژه ای صورت گیرد.

وی در ادامه تاکید کرد: برای رونق تولید و ایجاد کسب و کار در زمینه های مختلف باید بیش از پیش ارتباط دانشگاه، صنعت و جامعه تقویت شود، در حال حاضر پتانسیل های زیادی در دانشگاه هاست که باید از این ظرفیت برای رشد کشور و رفع نیازهای مردم استفاده شود.

دکتر سیّد صمد حسینی، رئیس سوّمین کنفرانس بین المللی مدیریت و کسب وکار، این کنفرانس را فرصتی مغتنم برای محققان و مجریان حوزه سازمانی دانسته که با خلق بستری برای ارائه یافته ها و تبادل تجربیات گوناگون، زمینه یادگیری و تعامل با افراد جامعه را فراهم کرده و فارغ از چارچوب های همایش های مرسوم بتواند راه را برای ارتقای سطح دانشی شرکت کنندگان هموار نماید.

وی در ادامه با اشاره به تعداد مقالات رسیده به این کنفرانس نیز گفت: بیش از 290 مقاله به دبیرخانه این کنفرانس ارسال شده بود که از این تعداد 196 مقاله پذیرفته شده که 12 مقاله آن در قالب سخنرانی در دو پنل تخصصی ارائه خواهد شد.

دکتر علیرضا فضل زاده، دبیر علمی این کنفرانس نیز با اشاره به محورهای اصلی این کنفرانس گفت: استراتژی، چالش ها و مدیریت آنها، تحول سازمانی و مدیریت تغییرات، تصمیم گیری در شرایط چالش بر انگیز کسب و کار، ساختاردهی در سازمانهای امروزی، مدیریت پروژه و چالش های سازمانهای پروژه محور، مدیریت تولید و عملیات ، سازمانهای صنعتی و خدماتی، مدیریت منابع انسانی و چالش های پیش رو در آن و بازاریابی و فروش محصولات و خدمات از جمله محورهای اصلی آن است.

این کنفرانس یک روزه در دوبخش سخنرانی و پنل تخصصی بررسی مقالات برتر با همکاری گروه مدیریت دانشگاه تبریز و پردیس های دانشگاه تبریز برگزار و هدایای نفیسی به فعالان عرصه صنعت و دانشگاه اهدا شد.


نظر شما :